Bohem dekorasyon nedir

Yaşanılan evler orada yaşayan kişilirin karakteristik özelliklerini yansıtmakta ve iç dünyasını göstermektedir… Yaşanılan hane için yapılmış dekorasyonun, renklerin, uyumu gibi faktörler dekorasyonu yaptıranın iç aynasıdır…Siz Dekortr.com blogumun okurlarına yazımda sizlere aşk, uçuk,ışıl ışıl, hayalperest bir yapıya sahip Bohem ile dekorlanmış bir evi inceleyeceğiz.Bohem dekorasyonu uygulaması yapmak için bohem dekorasyonun ne olduğunu bilmelisiniz..
Bohem; Fransa’da yapılan bir dekorasyon türüdür… Bir yerde sabit yaşamayan insanların kullandığı dekorasyon metoduna bohem denir..Bohemözgürlük, rahatlık, özgüveni anlatır..Aşşagıdaki örnek resme bakarak ne anlatmak istediğimi anlayacaksınız..
Bohem dekorasyonda Renkler Nasıl Kullanılır?
Renk uyumu Bohem dekorasyoda en çok öne çıkan fatördür… Göçebe hayatı yaşayanlardan esinlenen Bohem dekorasyon canlı, parlak renkler, pastel renkler vekontrast renklerden yaratabilirsin.. Ruhu özgür olan insanlara özgü bir dekorasyon yapmak çok kolay görünsede zordur..
Rekli halılar
Bohem dekorasyon yaparken daha özgürlükçü halıları kullanmalısınız. Kişinin özünü yansıtacak hafif renk, yada rengarenk kilimler kullanmalısınız. Birde deseni ve rengi bol ise bohem dekorasyonda zemini halletmişsiniz demektir..
Bohem dekorasyonu daha farklı kelimeler kullanrakda anlatabirim..O da başka yazıma olsun…

Yorumlar